Magazyn mgr.farm

Walia: Pacjent zmarł po przyjęciu mikonazolu

23 czerwca 2016 08:14

Walijczyk zmarł w skutek przyjęcia przepisanego mu przez dentystę mikonazolu. Do śmierci doszło w wyniku połączenia leku z przyjmowaną przez pacjenta warfaryną.

Tabletki

British Dental Association apeluje do dentystów aby przed przepisaniem pacjentowi leku przeciwgrzybicznego i przeciwbakteryjnego zawierającego mikonazol (np. Daktarin, Daktacort) dowiedzieli się, czy osoba, mająca stosować tego typu lek, nie zażywa warfaryny.

Połączenie obu medykamentów doprowadzić może, w skrajnych przypadkach, do powstania krwotoków zagrażających życiu człowieka.

Medicines and Healthcare Products Regulatory Agency zaznacza, że podczas przeprowadzania wywiadu należy zapytać pacjenta, czy na jego ciele nie pojawiają się nieoczekiwanie siniaki, czy nie dochodzi do krwawienia z nosa lub nie pokazuje się krew w moczu. Symptomy te powinny wzbudzać ostrożność przed aplikowaniem mikonazolu, bez względu na fakt przyjmowania lub nie przyjmowania leków przeciwzakrzepowych.

Źródło: infodent24.pl

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]

Odpowiadasz:

avatar
Akceptuję regulamin dyskusji *
Komentujesz jako gość! Chcesz być informowany o nowych komentarzach w temacie? Zarejestruj się, lub jeśli już masz konto w grupie farmacja.net - .

Powiązane artykuły

GIF wycofuje Sirupus Pini compositus GIF wycofuje Sirupus Pini compositus

30 marca Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu jednej serii Sirupus P...

Przez suplementy aptekarze dokładają do biznesu Przez suplementy aptekarze dokładają do biznesu

Aptekarze się skarżą, że inspekcja sanitarna coraz częściej przychodzi na kontrole do ich aptek i żą...

PiS poprze projekt na posiedzeniu plenarnym PiS poprze projekt na posiedzeniu plenarnym

Każdy kolejny dzień przynosi nowe kontrowersje związane z procedowaniem poselskiego projektu zmian w...